Виробнича база

Виробнича площа ДП “НАРП» становить 52 тис. кв.м., які розташовуються на 95 Га. Підприємство являє собою комплекс самостійних цехів, які займаються ремонтом планера, авіаційних двигунів, агрегатів літака і двигуна, електрообладнання, електронної автоматики, радіоелектронного устаткування і систем електропостачання а також двигунів приводів газоперекачувальних станцій і корабельних газотурбінних силових установок.

За час багаторічної роботи з авіаційної і морської технікою та постійної мобільної реконструкцією виробництва для освоєння ремонту техніки нових поколінь на ДП “НАРП” створена розвинена база для виконання складних технологічних процесів ремонту та виготовлення деталей і вузлів різних типів авіаційної техніки.

При виконанні всіх видів робіт суворо дотримуються вимоги Держстандарту і технічної документації. Система якості на ДП “НАРП» відповідає вимогам міжнародних аерокосмічних стандартів версії ISO 9001:2008 і сертифікована на відповідність Бюро «VERITAS».

Для відновлення технічних параметрів, механічних властивостей вузлів деталей літаків і двигунів, що знаходяться в ремонті, і при їх виготовленні підприємство використовує практично всі, застосовувані в авіаційному виробництві:

  • гальванічні покриття (міднення, сріблення, цинкування, нікель-кадмій, лудіння, кадмування, електрохімічне полірування, сірчано-кисле анодування, хромовокіслого анодування, пасівірування нержавіючих сталей, хромування, хімічне оксидування оксіфосфатування, пасівірування міді та мідних сплавів, хімічне нікелювання, видалення нагару , очищення деталей електрокорунду і кісточкової крихтою);
  • зміцнюючі механічні обробки: дробеструйная, віброгалтовка, обробка мікрокульками;
  • різні види зварювання;
  • плазмове напилювання спеціальних покриттів;
  • антикорозійна обробка планера літака і елементів конструкції методом хімічного оксидування, нанесення захисних покриттів;
  • фарбування виробів акриловими та поліуретановими емалями фірми «Дюпон» з використанням фарбувального обладнання фірми «Кремлін»;
  • спеціальні процеси неруйнівного контролю: магнітний, ультразвукової, віхрострумовий, рентгенівський, капілярний.
  • котлування балонів.

Всі спеціальні процеси пройшли первинну атестацію та отримали Сертифікат якості.

Верстатний парк підприємства дозволяє при ремонті і виготовленні деталей використовувати всі види токарної і фрезерної обробки, шліфування, фінішні операції, штампувальне і згинальний обладнання.

На підприємстві створено спеціальний ділянку виготовлення гумотехнічних виробів, де виготовляються деталі разової постановки різних видів для ремонтних комплектів двигунів і агрегатів. У номенклатуру виробництва входить широкий перелік продукції: манжети, кільця, прокладки, амортизатори, мембрани й інші види виробів діаметром до 500 мм, в числі яких, комплектуючі гумотехнічні деталі для авіаційної, морської, автомобільної, сільськогосподарської техніки. Виготовлення гумотехнічних виробів сертифіковане Атестатом Виробництва, виданими УГНІКТІ “ДІНТЕМ” м. Дніпропетровськ.

Також на ДП “НАРП» мається хімічна лабораторія та лабораторія з перевірки технічного стану приладів та вимірювальної техніки, повірки контрольно-перевірочної апаратури.

Для складання і контрольних випробувань літаків і двигунів, а також комплектуючого їх обладнання підприємство використовує сучасну контрольно-перевірочну апаратуру, засоби запису та обробки інформації, широку гаму універсального і спеціального технологічного обладнання та оснащення.

Підприємство має великий досвід по створенню стендів для перевірки складних автоматизованих систем керування літаком і двигуном, а також по створенню та атестації випробувальних стендів для двигунів і ефективну практику в модернізації спеціального обладнання.