Увага! Фейковий сайт! Щодо спростування недостовірної інформації.

26 Квітня, 2021
Увага! Фейковий сайт! Щодо спростування недостовірної інформації.

На веб-сайті 368.media опубліковано статтю “Николаевский авиаремонтный завод потратил миллионы гривен на ненужные запчасти”.

У зазначеній статті вказано, що нібито, мовою оригіналу “на николаевском авиаремонтном заводе «НАРП», входящем в структуру «Укроборонпрома», растратили почти 3,5 млн гривен на запчасти, которые не используются. Об этом редакция 368.media узнала из результатов аудита предприятия за 2017-2019 годы ”.

Проте, вказана інформація є вирваною з контексту звіту аудиту, внаслідок чого така інформація є викривленою, спотвореною та такою, яка не відображає дійсні результати державного аудиту.

Так, на ДП «НАРП» проведено державний аудит за період з 01.01.2017 по 31.12.2019 року, за наслідками якого державні аудитори дійшли висновку, що

«за результатами оцінки ефективності управління, проведеною за сукупністю коефіцієнтів, які характеризують прибутковість та рентабельність діяльності ДП «НАРП», а також виконання фінансового плану за 2017 та 2019 роки ДП «НАРП» має високій рівень, за 2018 рік – середній.

Аналіз показників фінансово-господарської діяльності засвідчив, що в досліджуваному періоді Підприємство є стабільно прибутковим. Зростання обсягу сукупних доходів у 2019 році випереджувальними темпами у порівнянні зі зростанням витрат, надало можливість отримати прибутку на 17 047 тис. грн більше ніж за 2018 рік.

Аналіз економічних показників діяльності Підприємства відносно показників фінансового плану за 2017, 2018, 2019 роки засвідчив виконання плану за сукупними доходами, валовим та чистим прибутком.»

Що стосується інформації про наявність запчастин, які не використовуються на дату закінчення державного аудиту, ДП НАРП повідомляє, що процес закупівлі є регулярним, специфіка запчастин є стандартною для проведення ремонтних робіт, запаси є на сьогодні високоліквідними, а їх закупівлю здійснено для ремонту літаків, та вони підлягають використанню у виробничій діяльності в майбутньому.

Крім того, згідно Методики аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств державного сектору економіки, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 14.02.2006 № 170 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 березня 2006 р. за № 332/12206, одним з ключових критеріїв фінансово-господарської діяльності підприємств державного сектору економіки є ефективність управління такими підприємствами.

Вказана Методика розділяє три рівні ефективності управління підприємствами: високий, середній, незадовільний.

Як цитувалось вище, за наслідками державного аудиту, у 2017 та 2019 роках ДП “НАРП” мав високий рівень ефективності управління, а в 2018 — середній, що підтверджує, що ДП “НАРП” є прибутковим та ефективно діючим підприємством.

Крім того, слід вказати, що це не перший випадок, коли редакцією веб-сайту “368.media” публікується недостовірна інформація, щодо причетності ДП “НАРП” до різних схем та кримінальних справ, що негативно впливає на авторитет та ділову репутацію підприємства.

Попередній раз, з метою спростування опублікованої інформації, ДП “НАРП” у письмовій формі зверталось до редакції веб-сайту “368.media”, направивши лист за адресою, яка зазначена на сайті, а саме: 65012,м. Одеса, вул. Затишна, 13, офіс 33 та на електронну адресу. Проте, рекомендований лист було повернуто з відміткою “фирма выбыла”, а отримання електронного листа не було підтверджено. Станом на сьогодні вищевказана контактна адреса сайту 368.media взагалі змінена.

Номери телефонів, які зазначені в контактах сайту, а саме: +380997830368, +380977830368, постійно перебувають у відключеному стані.

На сайті також присутня інформація, згідно якої, мовою оригіналу “мы не можем раскрывать ни наши источники, ни персоналии авторов”, тобто інформація, яка викладається на вказаному сайті має невідоме походження та невідомого автора.

Зазначені обставини у сукупності можуть свідчити про фейковість видання 368.media та недостовірність викладеної ним інформації, розміщення якої має очевидну мету — дискредитувати ділову репутацію підприємства, яке згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 83 від 04 березня 2015р. віднесено до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Керівництво ДП “НАРП” пропонує редакції сайту 368.media вийти на контакт для отримання повної достовірної інформації та плідного співробітництва.